چرا بک‌لینک‌ها مهم هستند؟

به عبارتی می‌توان گفت این لینک‌های ورودی به دلیل آنکه از طرف سایت‌های رقیب یا رفیق به شما نوعی اعتبار می‌دهند در امر سئو مهم می‌باشند .یا به زبان دیگر، در الگوریتم‌های گوگل و سایر موتورهای جست وجو می‌توان بک‌لینک‌ها را نوعی ابزار اعتبارسنجی در نظر گرفت. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم این لینک‌ها یا به عبارت درست تر این بک‌لینک‌ها زمانی که سایت‌های متفاوت به صفحه‌ای از سایت شما و یا به طور مستقیم به دامنه سایت شما داده می‌شوند این مفهوم را به موتور‌های جست و جو می‌دهند که این صفحه به خصوص در لینک‌ها، دارای محتوایی مهم و یا ارزشمند می‌باشد که به کاربران سایت مبدا می‌تواند کمک‌های شایانی بکند. در کل بک‌لینک‌ها تاثیر بسیار مثبتی در رتبه‌ی شما در گوگل خواهند داشت.

گرفتن یا دادن بک‌لینک مسئله این است!

گرفتن بک‌لینک از سایت‌های دیگر بخش بسیار مهمی از آف‌سایت-سئو می‌باشد و این کار را اصلاحا دریافت لینک یا لینک سازی می گویند . حال آنکه این لینک سازی‌ها با توجه به سایت‌هایی که به شما بک لینک می‌دهند و شما از آنها ورودی کسب می‌کنید با یکدیگر متفاوت خواهند بود. به طور مثال دریافت لینک فالو از سایتهای قابل اعتماد، محبوب و با اتوریتی بالا لینکهایی ایده آل به حساب می آیند، در حالی که در نقطه مقابل وبسایت‌هایی قرار گرفته‌اند که از دامین اتوریتی پایین‌تری برخوردار بوده و این موضوع سبب می‌شود تا موتور‌های جست و جو به این لینک‌ها ارزش چندانی نداده و حتی ممکن است رفتار آنها را نوعی رفتار اسپم گونه در نظر بگیرد.هرچند لینکهای فالو قطعا با ارزش هستند اما به این معنا نیست که لینکهای نوفالو هیچ ارزشی برای سایت ما ندارند. تا جاییکه سایت‌های با کیفیت مناسب که از آنها صحبت شد، حتی اگر فقط نامی از سایت شما بیاورند باعث تقویت برند شما می شوند.

بیشتر بخوانید: لینک داخلی چیست؟

حال می‌پردازیم به دادن بک‌لینک‌ها
همانطور که برای بک‌لینک‌ها و لینک‌های ورودی به سایت شما می‌تواند ارزش‌های متفاوتی قائل بود، این نکته را نیز باید در نظر داشت که دادن لینک نیز به سایت‌های دیگر می‌تواند دارای ارزش و اعتبار متفاوتی باشد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. زمانی که شما قصد دارید به سایت‌های دیگر بک‌لینک بدهید باید این نکات را مدنظر داشته باشید: یک، در نظر داشتن پیج آتوریتی صفحه ای از سایتتان که در آن لینکها را قرار می‌دهید. دو، در نظر داشتن انکرتکستی که لینک‌ها را به آن میدهید. سه، فالو یا نوفالو بودن لینک‌های داده شده و در آخر نیز متاتگ‌هایی که با لینک‌ها مرتبط می‌باشد. تمامی این موارد می‌تواند در ارزش گذاری لینک‌ها برای موتورهای جست و جو تاثیرگذار باشند.

بدست آوردن نقشه راه سایت‌های معتبر در لینک سازی
به طور کلی به دست آوردن بک‌لینک میتواند ‌امری بسیار زمان بر باشد، و این موضوع برای سایت‌هایی که به تازگی شروع به فعالیت کردن دو چندان و طاقت فرسا خواهد بود. در این مرحله شما این امکان را دارید از یکی از ابزار‌های که شرکت ماز در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید تا بتوانید نقشه راه لینک سازی خارجی را بر روی کلمات کلیدی به خصوصی که شما به دنبال به دست آوردن جایگاه در آنها هستید را به راحتی به دست آورید.

این مطلب را از دست ندهید: رازهای طلایی نگه داشتن کاربران در سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *